pravy.net Váš přístup k pravému internetu

login: nebo zaregistrovat nový účet
domů Jak to celé funguje a v čem je to jiné? Jak se naše služby platí? Jak začít? Jak zkonfigurovat Windows pro pravy.net Fix nebo Public IP Jak zkonfigurovat Asus WL500 pro pravy.net Fix nebo Public IP Jak odesílat poštu? Jak na pravy.net VPN Jak zkonfigurovat Asus WL500 pro pravy.net VPN Jak zkonfigurovat Windows pro pravy.net VPN
pravy.net Jak se naše služby platí?

Jak se naše služby platí?

Jak se platí všechny platby?

Všechny platby (aktivační poplatek a poplatky za zařízení) je potřeba směřovat na náš účet

696873001/5500

s odpovídajícím variabilním symbolem. Ten je pro vás stále stejný a zobrazuje se vám na vašem účtu po zalogování  v horní liště.

Váš účet si můžete kontrolovat v menu Uživatelé (https://pravy.net/vpn/user) nebov horní liště.

Po klepnutí na vaše uživatelské jméno si můžete prohlížet vaše platby a účtované poplatky detailně.

Aktivační poplatek

Každá naše služba má svůj aktivační poplatek. Po založení nového účtu na našem serveru vám přijde email s pokyny jak zaplatit váš aktivační poplatek ke zvolené službě. Dokud aktivační poplatek nezaplatíte nemůžete využívat vámi zvolenou službu.

Při přechodu z nižší služby na vyšší (ze služby s nižším aktivačním poplatkem na službu s vyšším) vám bude účtován pouze rozdíl mezi jednotlivými aktivačními poplatky.

Po zaplacení vašeho aktivačního poplatku vám bude povoleno zakládat zařízení daného druhu a také zařízení z nižších služeb. Pokud si tedy aktivujete službu VPN můžete si založit neomezené množství zařízeních do VPN sítí. Pokud si naopak aktivujete Fix IP můžete si zakládat libovolná zařízení - s pevnou veřejnou IP adresou (Fix IP), s veřejnou IP adresou přidělovanou přes DHCP (Public IP) anebo zařízení ve VPN.

Zaplacení aktivačního poplatku se na vašem účtě projeví navýšením maximálního možného dluhu na částku uvedenou ve specifikaci dané služby. Pokud si například aktivujete Fix IP a zaplatíte 299 Kč aktivační poplatek, bude váš účet mít nulový zůstatek a bude mu umožněno jít do mínusu na 299 Kč. Váš dluh se bude zvyšovat každý den podle počtu a druhu vašich aktivních zařízení. Dříve než dosáhne specifikovaného maxima je nutné na účet převést nějaké další peníze, jinak budou všechna vaše zařízení dezaktivována.

Poplatek za zařízení

Za každý den používání určitého druhu zařízení vám odečteme od vašeho účtu odpovídající sumu. Pokud si například vytvoříte dvě zařízení s pevnou veřejnou IP adresou (Fix IP), budeme vám denně odečítat 16 Kč. Váš účet tak bude denně ve stále větším mínusu. Dříve než váš dluh dosáhne specifikovaného maxima je nutné na účet převést nějaké další peníze, jinak budou všechna vaše zařízení dezaktivována. Můžete si samozřejmě na váš účet převést více peněz a tím si zajistit, že vaše zařízení budou fungovat bez dozoru déle.

Služba je provozována na principu důvěry k našim zákazníkům. Umožňujeme vám tedy nejdříve službu využivat a pak teprve požadujeme odpovídající platbu. Je nutné si uvědomit, že aktivační poplatek není kredit, ale poplatek. Nemůžete tedy náš vztah s námi ukončit se záporným zůstatkem na účtu. V případě, že už naše služby dále nechcete využívat je třeba váš účet srovnat na nulu. V opačném případě po vás budeme dlužnou částku dodatečně vymáhat.

Daňový doklad

Na požádáni k vašim platbám vystavíme daňový doklad, který vám zašleme elektronickou formou (PDF).

©, Adam Köppel, Petr Novák